Kurzy šití

KURZY ŠITÍ 2021

Omlouvám se, ale s ohledem na situací se zavřenými provozovnami, si netroufnu nabízet oficiální termíny. Už na jaře se musely termíny posouvat a bylo náročné zvládat objednávky, přesunuté prodejní akce a do toho dostát všem náhradním termínům šicích kurzů. Pokud přesto máte zájem, klidně mi napište na rezna@rezna.cz a zkusíme nějaký fajn termín najít. Ideálně když vám budou vyhovovat dny, které můžu i já. To je nejčastěji ve středu, čtvrtek a některé soboty (když nebudou nasmlouvané prodejní akce, trhy a markety)


Jednotlivé kurzy budou probíhat ve vybavené dílně 1–2 x týdně po 1-4 hodinách (o 60 minutách bez přestávky). Pro ty, kteří se chtějí účastnit šicích kurzů, je vhodné mít doma vlastní šicí stroj.  Pro případný nácvik či dokončení úkolů, které nestihnou na kurzu.

V ceně kurzu bude šicí stroj + příslušenství, šicí pomůcky - špendlíky na podložce, nůžky, nitě, křídy, krejčovské pravítko a metr, střihový papír, textilní vzorky a pracovní návody na výrobek. Látky si budete nosit zpravidla vlastní, ale bude možné se domluvit a dokoupit materiál na místě.

Max. kapacita 2 až 3 osoby. Pro teoreticky zaměřené kurzy i 5 osob.

Pokud Vám termíny kurzů nebo čas nevyhovují, můžete zkusit navrhnout jiný. Pokud to půjde, můžu vám vyjít vstříc. Dotazy či rezervace mi pište na mail rezna@rezna.cz

100_0432_1

100_0436_1


 Kurz 1. Poznej šicí stroj

Vhodný pro začátečníky, kteří mají k dispozici šicí stroj, ale neví si s ním rady. Pro všechny, kteří se strojovým šitím začínají a chtějí poznat, jaký steh a kdy ho použít. Vhodný i pro ty, kteří o šicím stroji teprve uvažují, ale nevyznají se v nabídce na trhu a pochybují, zda a jak zvládnou jeho obsluhu.

Vyzkoušíte si práci s běžným šicím strojem, ale také overlockem i coverlockem (ideální pro ty, kteří plánují šití z úpletu).

Obsahem kurzů bude rozdělení strojů podle účelu, charakteristika, obsluha a údržba strojů. Nejběžnější poruchy šicího stroje a jejich odstraňování. Naučíte se techniku strojového šití, nejčastěji používané stehy a švy. Látky, nitě a ostatní pomůcky budou k dispozici. Kdo chce pracovat na svém vlastním stroji, může si jej přivézt. Doporučuji, ale potřebuji vědět dopředu, ať mohu upravit prostor.

Rezervujte si 1-1,5 h lekci za cenu 230 Kč

Aktuálně volné termíny:

 


Kurz 2. Poznej overlock

Vhodný pro začátečníky, kteří mají k dispozici speciální "šicí stroj" - overlock, ale neví si s ním rady. Overlock se používá pro obnitkování a začištění okrajů oděvů. Pro všechny, kteří s overlockem začínají a chtějí poznat, jaký steh a kdy ho použít. Vhodný i pro ty, kteří o overlocku teprve uvažují, ale nevyznají se v nabídce na trhu a pochybují, zda a jak zvládnou jeho obsluhu.

Obsahem kurzů bude charakteristika, obsluha a údržba stroje. Nastavení šití. Nejběžnější poruchy stroje a jejich odstraňování. Látky, nitě a ostatní pomůcky budou k dispozici. Kdo chce pracovat na svém overlocku, může si jej přivézt. Doporučuji, ale potřebuji vědět dopředu, ať mohu upravit prostor.

Rezervujte si 1-1,5 h lekci za cenu 230 Kč

Aktuálně volné termíny:

 


Kurz 3. Základy ručního šití a žehlení

Vhodný pro začátečníky, kteří chtějí šít, ale potřebují si osvojit správné postupy. Budeme pracovat na jednom až dvou šicích projektech (dle vašich možností).

Na výběr bude několik menších, ale o to užitečnějších projektů: látková (nákupní) taška, povlak na polštář, běhoun, ubrus, prostírání či kuchyňská zástěra a chňapka. Z kurzu si odnesete hotový výrobek. Pokud si chcete ušít všech šest věcí, je třeba přijít opakovaně.

Během samotného šití, bude nezbytné i žehlení. Povykládáme si o významu žehlení při šití a seznámíte se základními žehlícími pomůckami.

Materiál (bavlněnou nebo směsovou tkaninu) si přinesete vlastní, (barvu a gramáž je vhodné domluvit předem). Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici. Kdo chce pracovat na svém vlastním stroji, může si jej přivézt. Doporučuji, ale potřebuji vědět dopředu, ať mohu upravit prostor.

Rezervujte si 3 h lekci za cenu 690 Kč

Aktuálně volné termíny:  


Kurz 4. Kapsy

Vhodný pro ty, kteří už zvládají běžné šití a chtějí umět víc. Probereme druhy kapes, jejich použití a vhodnost pro daný oděv. Osvojit si správný postup při šití kapes. Budeme pracovat na zbytcích látek a domů si odnesete vzorníky hotových (ušitých) kapes (dle vašich možností) a střihové šablony k dalšímu využití.

Během samotného šití, bude nezbytné i žehlení. Povykládáme si o významu žehlení při šití a seznámíte se základními žehlícími pomůckami.

Materiál (bavlněnou nebo směsovou tkaninu) si přinesete vlastní. Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici. Kdo chce pracovat na svém vlastním stroji, může si jej přivézt. Doporučuji, ale potřebuji vědět dopředu, ať mohu upravit prostor.

Rezervujte si 3 h lekci za cenu 690 Kč

Aktuálně volné termíny:


Kurz 5. Šití sukně z úpletu I.

Vhodné pro začátečníky, kteří se chtějí naučit ušít jednoduchou sukni z úpletu všitou do pružného lému. Na výběr bude sukně rovná, střižena do áčka, krátká nebo dlouhá. Budeme pracovat s hotovým střihem, který přizpůsobíme na vaše rozměry.

Naučíte se položit střih na látku, vystřihnout díly, zkompletovat je a ušít sukni. Z kurzu vyjdete v hotové sukni. Materiál (úplet) si můžete přinést vlastní, případně dokoupit na místě (barvu a gramáž je vhodné domluvit předem). Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici.

Rezervujte si 3 h lekci za cenu 690 Kč

Aktuálně volné termíny: 


Kurz 6. Šití trička z úpletu I.

Vhodné pro začátečníky, kteří se chtějí naučit ušít jednoduché tričko z úpletu. Budeme pracovat s hotovým střihem, který přizpůsobíme na vaše rozměry.

Naučíte se položit střih na látku, vystřihnout díly, zkompletovat je a ušít si tričko. Z kurzu vyjdete v hotovém tričku. Materiál si můžete přinést vlastní, případně dokoupit na místě (barvu a gramáž je vhodné domluvit předem). Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici.

Rezervujte si 4 h lekci za cenu 920 Kč

Aktuálně volné termíny: 


Kurz 7. Šití úpletových šatů I.

Vhodné pro začátečníky, kteří se chtějí naučit ušít jednoduché šaty z úpletu. Budeme pracovat s hotovým střihem, který přizpůsobíme na vaše rozměry. Na výběr bude ze tří variant. Pokročilejší budou pracovat se stejným střihem, ale přidáme na šaty kapsy.

Naučíte se položit střih na látku, vystřihnout díly, zkompletovat je a ušít si šaty. Z kurzu vyjdete v hotových šatech. Materiál si můžete přinést vlastní, případně dokoupit na místě (barvu a gramáž je vhodné domluvit předem). Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici.

Rezervujte si 4 h lekci za cenu 920 Kč

Aktuálně volné termíny: 


 Individuálně laděné kurzy

Obsah kurzu je přizpůsoben vaším možnostem a potřebě. Náplň dle domluvy

Rezervujte si lekci 230 Kč/1 h

Aktuálně volné termíny: 


 Kurz: Šití kalhot z úpletu I. - legín a sportovních či funkčních kalhot

Vhodné pro začátečníky, kteří se chtějí naučit ušít jednoduché kalhoty z úpletu. Budeme pracovat s hotovým střihem, který přizpůsobíme na vaše rozměry. Na výběr bude ze dvou variant – legíny nebo sportovní kalhoty.

Naučíte se položit střih na látku, vystřihnout díly, zkompletovat je a ušít si kalhoty. Z kurzu vyjdete v hotovém výrobku.

Materiál si můžete přinést vlastní, případně dokoupit na místě (barvu a gramáž je vhodné domluvit předem). Nitě a ostatní šicí pomůcky budou k dispozici.

Rezervujte si 3 h lekci za cenu 690 Kč

Aktuálně volné termíny:


Kurz: Konstrukce střihu kalhot

Vhodné pro všechny, kteří se chtějí naučit postup konstruování střihu na míru. Naučíte se správně změřit postavu, vypočítat pár nezbytných vzorců a metodiku pro zhotovení konečného střihu. Sami pak zvládnete zhotovit střih na jakoukoliv postavu. Ať už půjde o džíny, pyžamo, legíny, turecké kalhoty či jiné.

Nebudeme šít. Budeme měřit, vyplňovat tabulky, počítat, rýsovat, kreslit, stříhat a lepit. Zabere nám to sice více času,  než když šijete z hotového střihu, ale naučíte se konstrukci hned několika typů kalhot, které si můžete doma ušít.

Materiál (střihové papíry, pravítko, rýsovací potřeby a psací pomůcky) si donesete vlastní, případně dokoupíte na místě.

Rezervujte si 3 x 3 h lekci za cenu 1800 Kč (je zapotřebí přijít třikrát, v jedné tříhodinovce to nestihneme)

Aktuálně volné termíny:


 

 

 

x