O Režné

Pomáhám ženám být krásnější a sebevědomější.

A vím jistě, že jen jeden kousek vám stačit nebude :-)

Jmenuji se Radka Režná Kubicová a tvořím pod značkou Režná.  

  • Oděvní tvorbě se věnuji více než 30 let.
  • Kreslím návrhy, stříhám a vše šiju já osobně
  • Ovládám řemeslo, jsem pečlivá a záleží mi na výsledku práce i na vaší spokojenosti.
  • Konstrukci střihu jsem léta učila na škole, a i když se dnes konstruuje převážně na počítačích, já si svoje střihy dělám pořád ručně s tužkou a pravítkem.
  • Vyhledávám nejkvalitnější materiály, které se snadno udržují a dlouho vydrží. Přednostně ty z českých pletáren.
  • Můj styl je jednoduchý a čistý, dá se označit jako nadčasový. Ideální pro ty, kteří hledají precizní střihpohodlnost a zároveň eleganci.
  • Šiju pouze to, co bych sama nosila a co nosím
  • Postupně svou nabídku rozšiřuji o vlastní autorské oděvní střihy, návody a tipy, abyste mohli šít své vlastní oblečení podle svých představ. Chci vás inspirovat a pomáhat se rozvíjet.

Kdyby vás cokoli zajímalo, neváhejte se na mě obrátit. 


Radka Režná Kubicová

 

Začátky a inspirace

Vystudovala jsem oděvní průmyslovku a později pedagogickou fakultu. Stala se ze mě učitelka na střední škole a tou jsem dodnes. Jsem narozena ve znamení Vodnáře, mám dvě děti. Občas se vzdálím realitě, jsem roztržitá, chaotická a nedůsledná. Na druhou stranu jsem trpělivá, zodpovědná, máloco mě rozhodí a nesnáším stres.

Osm let jsem chodila na lidovou školu umění a po základce jsem toužila jít na „umprumku“. Patřila jsem k velmi silným ročníkům (Husákovy děti). Můj talent nebyl nijak výjimečný, a tak jsem se nechala přesvědčit a raději šla do Prostějova na oděvní průmyslovku. A tam to přišlo. Atmosféra, zajímaví spolužáci, doba, kdy se nedalo v obchodech nic kloudného sehnat a do toho hledání vlastní identity. Škudlila jsem kapesné na obědy a střádala je na látky. Na ty byly ještě fronty. Každou chvíli jsem sedala ke stroji. Šila jsem pořád a každému, kdo o to stál. Experimentovala jsem a kombinovala kde co dohromady. Byla jsem přesvědčena, že jednou budu mít svůj vlastní salon. Tuhle živelnost zastavilo až mé mateřství. Ulítlé kousky nahradilo praktičtější oblečení, ustálilo se barevné ladění a sklouzla jsem k minimalističtějšímu podání.

1992 - 2007

Než se mi narodily děti, šila jsem hlavně na zakázku a pracovala jako konzultant pro vznikající šicí dílny. Kreslila jsem střihy, vytvářela střihové šablony, psala technologické postupy a normovala s ohledem na vybavení dílen a zkušenosti zaměstnanců. Zároveň jsem byla zaměstnaná jako učitelka . Učila jsem dámské a pánské krejčové konstrukci střihu, oděvní technologii a oděvní materiály.

2008 - 2013

S malými dětmi bylo komplikovanější ladit termíny. V té době jsem objevila Fler, který zrovna začínal. Pro tvořivé lidi to byl úžasný prostor, plný inspirace. Znali jsme se s prodejci mezi sebou, diskutovali a radili si. Osekala jsem zakázky a pustila se do prodeje přes Fler a svůj první e-shop na vlastní doméně rezna.cz.

Tehdy jsme s rodinou bydleli v malém domku, kde nebylo dost místa na skladové zásoby. Stávající zásoby jsem potřebovala zredukovat a začala z nich šít bytový textil a látkové kabelky. Pár let jsem tím strávila a byla to fajn zkušenost i možnost, jak si při rodičovské dovolené a později po návratu ke kantořině přivydělat peníze navíc.

Ručně šité kabelky

Postupně jsem se vrátila k šití oděvů a rozšířila sortiment o oblečení, které jsem sama nosila a tehdy nebylo běžné - dlouhé maxi sukně, trička a mikiny.  Začali jsme jezdit na trhy s autorskou módou a designem, Dyzajnmarket v Praze, Mintmarket v Brně, Ostravě a jinde v ČR, Dizajntrh v Olomouci. Bývali jsme součástí designzony na festivalu Colours of Ostrava a vánočních akcí v Cooltour Ostrava.

Na těchto akcích vznikaly vztahy se zákazníky. A některé pokračují dodnes, byť už jen přes internet. Nabídka na e-shopu se ustálila na věcech, které si zákazníci přáli a ke kterým se rádi vraceli.

Autorská tvorba Režná

 Dílna a kamenný obchod

2014 - 2023

Jak děti rostly, přestal nám stávající domek stačit. A a my se přestěhovali.  Do starého bytového domu v rodném městě, který bylo nutné okamžitě rekonstruovat. S postupující rekonstrukcí došlo i na dílnu. A spolu s dílnou vznikl i prostor pro malou prodejnu. Mohla jsem výrazně rozšířit sortiment a v  dílně začít pořádat kurzy šití. 

Sama bych to nezvládala. Pomáhal mi muž. Staral se o obchod a jezdil prodávat do terénu. Já se starala o dílnu, e-shop a kurzy šití a stále učila na škole. 

Postupně se naše cesty rozdělily. Obchod Na Žižce se uzavřel a já si svou šicí dílnu přestěhovala jinam. 

Obchod Na Žižce


Obchod Na Žižce Režná

Konstrukce střihu

Kurzy šití Režná

Současnost

2024

Po uzavření obchodu Na Žižce jsem se přizpůsobila novým podmínkám a okolnostem. Výrazně mi pomáhá dcera, která studuje na vysoké škole. Natáčí a stříhá videa, fotí produkty, odesílá balíčky, provádí fakturaci a občas s některými z vás komunikuje a upřesňuje objednávky. Díky její aktivitě  jsme rozšířili naši online nabídku o  prodej v kamenné prodejně Cvrk v Ostravě. Tam si můžete naše oblečení vyzkoušet naživo. Pokud nenaleznete svou velikost, můžete si ji objednat a my ji doručíme do prodejny.

_MG_3931

Cvrk Ostrava

Spolupráce a rozvoj

Díky  zapojení dcery do podnikání jsme začali dodávat naše zboží do dalšího obchodu a rozšířili naše působení. Čas ani prostory dílny mi však zatím neumožňují navázat na přerušené kurzy šití a konstrukce střihu. Proto jsem založila rubriku Návody a postupy, kde sdílím své postupy a zkušenosti online. Tento krok vedl k nabídce střihů v digitální podobě, která oslovila naše zákazníky. Tato oblast vzdělávání je mi díky mé dlouholeté profesi učitelky velmi blízká a hodlám se jí nadále věnovat.

Kurzy šití Režná

nabídka postupy

střihy

Závěrem

Budu se těšit na jakýkoliv způsob kontaktu či spolupráce. Ať už budete nakupovat nebo podle mých postupů šít či stříhat

A pokud vás zajímají zkušenosti ostatních, nabízím náhled na pár zpráv z došlé pošty 

obrázky pro rubriku O MNĚ (1)